پاسخ به سوالات رایج آب آوردن زانو

پاسخ به سوالات رایج آب آوردن زانو | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

پاسخ به سوالات متداول آب آوردن زانو

پاسخ به سوالات رایج آب آوردن زانو : در مطلبی از سایت متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان به بررسی دلایل و نشانه های آب آوردن زانو پرداختیم. در این نوشته به سوالات رایج شما در مورد آب آوردن زانو پاسخ می دهیم.

آیا آب آوردن مفصل درد دارد؟

گاهی اوقات آب آوردن زانو با احساس درد همراه می شود. و بیمار دچار حساسیت خفیف یا درد عمیق خواهد شد. شما می توانید به پزشک مراجعه کنید تا برای تسکین درد و کاهش تورم به شما کمک کند.

درمان  آب آوردن زانو چقدر طول میکشد ؟

زمان لازم برای درمان آب آوردن زانو به علت بروز این مشکل بستگی دارد. در صورتی که یکی از استخوانهای زانو دچار شکستگی شده باشد چند هفته تا چند ماه طول میکشد بهبود پیدا کند. در صورتی که آب آوردن زانو به علت آرتروز به وجود آمده باشد بیمار به مدت بسیار طولانی با این مشکل مواجه خواهد شد. روش های درمانی مختلفی وجود دارند که می‌توانند به کاهش شدت علائم و کمک کنند اما نباید باعث اختلال در فعالیت های روزمره شما شوند.

مطالعه بیشتر : تشخیص و درمان ای ال اس

آب آوردن زانو یک مشکل جدی است؟

در اکثر موارد آب آوردن ‌زانو یک مشکل جدی نیست و به کمک روش‌های درمانی خود مراقبتی بهبود پیدا می‌کند اما در موارد شدید بیمار به تخلیه مایع اطراف زانو توسط سرنگ مخصوص و درمان با آنتی بیوتیک نیاز خواهد داشت.

معمولا آب آوردن زانو چقدر طول میکشد؟

معمولاً تورم ایجاد شده طی مدت یک تا سه روز بهبود پیدا میکند در غیر این صورت باید از روش‌های خانگی مانند استراحت کردن، استفاده از کمپرس یخ، استفاده از بانداژ فشاری و قرار دادن پا در ارتفاع بالا استفاده کنید و در صورتی که تورم یا درد تشدید شد به پزشک مراجعه نمایید.

بررسی دلایل و نشانه های آب آوردن زانو | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

اگر آب آوردن زانو درمان نشود چه باید کرد؟

آب آوردن زانو باعث محدود شدن دامنه حرکات زانو خواهد شد و عضلات محافظ آن ضعیف شده و دچار آتروفی می شوند. در صورت که علیرغم پیروی از روش های درمانی خانگی، تورم زانو طی مدت یک یا دو بهبود پیدا نکرد باید به پزشک مراجعه کنید.

آیا پیاده روی در بهبود آب آوردن زانو تاثیر دارد؟

شاید تصور کنید که پیاده‌ روی فشار زیادی را به مفاصل شما وارد می کند و باعث تشدید درد میشود اما واقعیت این است که پیاده روی باعث می‌شود خون و مواد مغذی بیشتری به مفاصل زانو ارسال شود و احساس بهتری پیدا کنید.

کمپرس گرم بهتر است یا کمپرس سرد؟

اگر دچار تورم زانو شده اید حداقل به مدت ۷۲ ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید تا تورم زانوی شما بهبود پیدا کند. سپس سراغ کمپرس گرم بروید تا دامنه حرکات زانو افزایش یابد. اگر از سفتی و حساسیت مفصل زانو رنج می برید کمپرس گرم به بهبود مشکلتان کمک خواهد کرد.

آیا استفاده از بریس زانو به درمان کمک می کند؟

پس از آن که متخصص ارتوپد به ارزیابی نیازها و شرایط خاص بیمار پرداخت ممکن است استفاده از بریس زانو را به منظور پایداری و محافظت از پا توصیه کند. بیمار باید هنگامی که قصد خوابیدن دارد از بریس زانو استفاده کند و زانوی خود را روی بالش قرار دهد تا درد او بهبود پیدا کند.

صفحه اینستاگرام متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

سریع ترین روش درمان آب آوردن زانو کدام است؟

استراحت کردن، استفاده از کمپرس یخ، استفاده از بانداژ فشاری و قرار دادن پا بالاتر از سطح قلب در کنار مصرف داروهای ضد التهاب، استفاده از کمپرس گرم و ماساژ درمانی و تمرینات مخصوص زانو می تواند به درمان آب آوردن زانو کمک کند.

هنگام تورم زانو باید چگونه خوابید؟

در بهترین حالت ممکن بخوابید و اگر به پشت می خوابید یک عدد بالش را زیر نقاط دردناک زانوی خود بگذارد. در صورتی که به پهلو خوابید می‌توانید بالش را بین زانو های خود قرار دهید.

 


مطالب پیشنهادی:

زخم پای دیابتی و انواع آن

راهکارهایی برای پیشگیری و درمان و آب آوردن زانو

بررسی درمان های غیر جراحی صدا دادن مفصل شانه

پاسخ به سوالات رایج آب آوردن زانو
Scroll to top