تشخیص و درمان دیسک گردن

تشخیص و درمان دیسک گردن | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

تشخیص و درمان دیسک گردن

مطلب امروز سایت متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان که برای شما خوانندگان گرامی آماده شده است. بطور خلاصه تشخیص و درمان دیسک گردن را مورد مطالعه قرار خواهد داد.

تشخیص دیسک گردن:

در تشخیص دیسک گردن، سابقه بیمار و معاینه فیزیکی بسیار مهم است و تنها با این می توان روش می توان آن را تشخیص داد. با این وجود، تایید وجود دیسک گردن با تکنیک های تصویربرداری و تعیین سطح آن لازم است. برای تشخیص قطعی دیسک گردن، معاینه عصبی دقیق، معاینه مناسب رادیولوژیک و در صورت لزوم (EMG) کافی است. اگر نشانه ای از آسیب عصبی وجود نداشته باشد، به بیمار استراحت ، مسکن و فیزیوتراپی توصیه می شود. با این وجود، در صورت وجود علائم آسیب عصبی و ناموفقیت سایر روش های درمان عمل جراحی انجام می شود.

درمان دیسک گردن:

درمان دیسک گردن، بسته به شدت و ضعف عارضه و میزان حاد بودن علائم دیسک گردن متفاوت بوده و بهترین پزشک متخصص دیسک گردن راه های درمانی متنوعی را به شما پیشنهاد می دهد. که اولویت روش های درمان از روش های غیر تهاجمی شروع شده و عمل جراحی آخرین انتخاب می باشد. می توان از جمله روش های درمان دیسک گردن به موارد زیر اشاره کرد:

  • اوزون تراپی دیسک گردن
  • تمرینات ورزشی مناسب برای درمان دیسک گردن و
  • حرکات اصلاحی برای گردن درد
  • جراحی بسته دیسک کمر

تشخیص و درمان دیسک گردن | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

فیزیوتراپی

دیسک گردن اگر خفیف باشد با استراحت، ورزش مناسب دیسک گردن ، زندگی بدون استرس، داروهای مسکن و فیزیوتراپی درمان می شود. با این حال، اگر درد گردن و بازو، علی رغم دارو و فیزیوتراپی، حل نشده باشد، اگر بیماران در بازوها بی حسی وضعف قدرت داشته باشند، ممکن است بیمار با جراحی درمان شود. امروزه جراحی دیسک گردن با موفقیت بیشتر انجام می شود. درمان میکروجراحی در دیسک گردن، که باعث اختلالات خواب و کاهش کیفیت زندگی می شود، امکان پذیر است. با استفاده از روش میکروجراحی، شکایت موجود بیمار از بین می رود و کیفیت زندگی که به علت درد کاهش یافته بود افزایش می یابد.

صفحه اینستاگرام متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان


مطالب پیشنهادی:

علت و درمان برآمدگی در آرنج با درماتیت هرپتی فرموریس

بررسی علل و درمان برآمدگی در آرنج

علائم دیسک گردن چیست؟

تشخیص و درمان دیسک گردن
Scroll to top