یوگا و گردن درد

یوگا و گردن درد | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

یوگا و گردن درد

یوگا از جمله ورزش‌‌های پرطرفدار امروزی است که تاثیرات به سزایی در سلامت جسم و روح دارد. در بسیاری از موارد افراد مختلف برای کسب آرامش سراغ این ورزش روحی و جسمانی می‌روند.خیلی از این افراد حتی از تاثیرات مطلوب حرکات یوگا بر هر قسمت از ذرات وجود خود کاملا بی‌خبر هستند.در این مقاله از سایت متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان قصد داریم درباره یوگا و گردن درد توضیحاتی ارائه دهیم.

یوگا چیست؟

یوگا از جمله ورزش‌هایی است که هر گاه از آن صحبت شود، اولین مسئله‌ای که ذهن همه به سمت آن حرکت می‌کند، احساس آرامشی است که طی انجام حرکات ایجاد می‌شود. در واقع می‌توان گفت این موضوع در ذهن بسیاری از افراد ثبت شده است که این ورزش راهی برای رسیدن به آرامش است.

یوگا از ریشه کلمه سانسکریت YUJ گرفته شده که معنی اصلی آن اتحاد است. در واقع یوگا این قدرت را دارد که بین تن و روح و حتی نیروهای مثبت و منفی وجودی انسان، اتحادی غیرقابل باور ایجاد کند.

این علم قدمت بسیار زیادی دارد و در طی این مدت دستخوش تغییرات زیادی قرار گرفته است و با اطمینان می‌توان گفت که در طول گذر زمان به تکامل رسیده است به گونه‌ای که از آن به عنوان یک علم حیرت انگیز می‌توان یاد کرد.


برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر مهدی احمدی و سمیرا عشاقی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان کلیک کنید.


  • آیا در ناحیه گردن خود احساس گرفتگی (اسپاسم ) می کنید؟
  • آیا دچار مواردی نظیر گردن درد ، سردرد ، درد بین کتفی و … هستید؟
  •  تا بحال به یوگا فکر کردید و یا تمرینات یوگا برای تسکین و بهبود درد گردن انجام داده اید؟

در صورتی که گردن درد ناشی از برنامه کاری‌تان باشد ، می‌توانید یوگا را امتحان کنید. با انجام منظم یوگا می‌توانید خود را سالم، آماده و منعطف نگه دارید، اما این کار همیشه و در همه حال جایگزین دارو وسایر روش های درمانی نخواهد بود. در شرایط پزشکی مختلف می‌توانید بعد ازمشورت با متخصصین طب فیزیکی ، حرکات یوگا را انجام دهید.

یوگا و گردن درد | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان


بیشتر بدانید:

پای ضربدری

پای پرانتزی

دلایل خستگی پا و کمر کودکان

یوگا و گردن درد
Scroll to top