مقایسه تردمیل با دوچرخه ثابت

مقایسه تردمیل با دوچرخه ثابت | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

مقایسه تردمیل با دوچرخه ثابت

بسیاری از افراد به علت اینکه فرصت کافی برای رفتن به باشگاه های ورزشی ندارند تصمیم می گیرند که داخل منزل ورزش کنند و به همین علت به فکر تهیه یک ابزار ورزشی مناسب نظیر تردمیل یا دوچرخه ‌ثابت می افتند. در چنین مواقعی است که توجه فرد به این معطوف می شود که کدامیک از این دو وسیله ورزشی مناسب تر است؟. در ادامه این مطلب سایت متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان به مقایسه تردمیل با دوچرخه ثابت می پردازیم.

مطالعه بیشتر: نشانه های آرتروز ستون فقرات و کمر

تردمیل:

واقعیت آنست که هر یک از این دو وسیله ورزشی مزایای خاص خود را دارند. به طور مثال تردمیل وسیله ورزشی مناسبی است که الگوی حرکتی روزانه انسان یا در واقع همان راه رفتن را تقلید می کند که این یک مزیت است. همچنین بسیاری از انواع تردمیل امکان نشان دادن ضربان قلب هنگام ورزش ، میزان کالری مصرفی در طول مدت ورزش و مسافت طی شده را دارند و بدین طریق می توان شدت ورزش را تعیین کرد و بر اساس شدت تعیین شده در نسخه ورزشی ، به ورزش پرداخت.

مقایسه تردمیل با دوچرخه ثابت | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

متخصصان معتقدند، افرادی که بیماری خاصی ندارند و از دردهای مزمن زانو رنج نمی برند می توانند از تردمیل برای داشتن یک فعالیت ورزشی هوازی مناسب در منزل استفاده کنند و درصورتی که به بیماری مزمنی نظیر بیماری قلبی ، دیابت ، پرفشاری خون یا ….. دچارند پیش از شروع ورزش حتما با پزشک متخصص خود مشورت کنند.

مطلب برگرفته از صفحه اینستاگرام متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

دوچرخه ثابت:

این وسیله نیز همانند تردمیل مزایای زیادی برای ورزش در منزل دارد. به گفته متخصصان گرچه میزان حداکثر اکسیژن مصرفی که شاخص مناسبی از استقامت قلبی – عروقی است هنگام استفاده از دوچرخه ثابت به اندازه تردمیل افزایش نمی یابد، اما این وسیله ورزشی به علت نیاز به فضای کمتر و همچنین تولید صدای کمتر گزینه مناسبی برای بسیاری از افراد است. افزون بر این ، توصیه می شود مبتلایان به آرتروز زانو و دردهای اسکلتی – عضلانی برای شروع یک برنامه ورزشی هوازی از این وسیله استفاده کنند.


مطالب پیشنهادی:

حرکات اصلاحی گودی کمر
چسبندگی پس از جراحی دیسک کمر
علل درد پس از جراحی کمر

مقایسه تردمیل با دوچرخه ثابت
Scroll to top