فیزیوتراپی دیسک گردن

فیزیوتراپی دیسک گردن | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

بررسی انواع روش های فیزیوتراپی دیسک گردن

فیزیوتراپی برای دیسک گردن از نظر متخصصین فیزیوتراپی، یک روش کارآمد و موثر برای درمان انواع دیسک گردن است. با انجام آن بیرون زدگی دیسک، جابجایی هسته دیسک و دردهای گردن کمتر می شود و در بهبود و کاهش التهاب های ستون فقرات گردن تاثیر می گذارد. در این مطلب از سایت متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان به بررسی انواع روش های آن می پردازیم.

برای درمان دیسک گردن روش های مختلفی وجود دارد که بر اساس میزان درگیری بیماران به دیسک گردن و تشخیص پزشک متخصص بستگی دارد. شایع ترین شیوه ها برای فیزیوتراپی دیسک گردن عبارت است از:

ورزش و انجام حرکات کششی:

ورزش درمانی و انجام حرکات کششی مثل بالا بردن چانه، حرکات پروانه و بالا انداختن شانه به تقویت و بازیابی توان عضلات گردن کمک می کند. با برنامه ورزش درمانی، فیزیوتراپیست ها به اصلاح حالت های بدن می پردازند.

تراکشن:

تراکشن از متدهایی است که در فیزیوتراپی دیسک گردن به کار برده می شود و با کشش ستون فقرات گردن همراه است. این روش کمک می کند تا فشار از روی دیسک های گردن برداشته شود.

طب سوزنی:

شیوه طب سوزنی یکی از قدیمی ترین روش های درمانی است که برای معالجه بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. طب سوزنی با تحریک بافت های گردن، به طور عمیق عضلات گردن و شانه را تقویت می کند.

ماساژ درمانی:

یکی از خوشایندترین روش های فیزیوتراپی دیسک گردن، ماساژ درمانی است که فیزیوتراپ ها با حرکات دست موجب کاهش سفتی عضله های گردن، بهبود گردش خون و بالا رفتن توان حرکتی گردن می شوند.

علل و عوامل خطر بروز دیسک گردن چیست؟ | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

فیزیوپلاتیس:

چنانچه از نام آن پیدا است، ترکیبی از فیزیوتراپی و ورزش است که با تمرین های ورزشی ویژه، قدرت حرکت گردن را افزایش می دهد.

مانیپلاسیون درمان دیسک گردن:

یک روش مطمئن که توسط فیزیوتراپیست ها برای درمان دیسک گردن به کار می رود. در این روش متخصصین فیزیوتراپی با مهارت های خود ، بیرون زدگی دیسک ها را برطرف می کنند.

صفحه اینستاگرام متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

روش های فیزیوتراپی دیسک گردن با دستگاه

  • لیزر درمانی: برای بیرون زدگی دیسک های گردن روش لیزر درمانی بسیار مناسب است. این دستگاه موجب ترمیم و بهبود عصب های آسیب دیده گردن می شود.
  • الکتروتراپی: گاهی برای درمان انواع دیسک گردن از دستگاه استفاده می شود. یکی از پرکاربردترین دستگاه های فیزیوتراپی گردن، الکتروتراپی است که با انتقال پالس های الکتریکی باعث افزایش جریان گردش خون می شود. این امر کمک می کند تا التهاب و دردهای ناشی از دیسک گردن برطرف شود.
  • مگنت تراپی: در فیزیوتراپی دیسک گردن، مگنت تراپی با کمک امواج مغناطیسی، بافت ها و عضله های آسیب دیده گردن را درمان می کند. این روش به سلول های گردن نظم داده و صدمات وارده به دیسک گردن را معالجه می کند.
  • اولتراسوند تراپی: از متدهای پرکاربرد فیزیوتراپی دیسک گردن، اولتراسوند تراپی است که با تابش گرما به بافت های نرم، عضلات، رباط و دیسک ها انجام می شود. در این متد با گرم شدن عضله ها و دیسک های گردن، تسهیل گردش خون و بهبودی درد های گردن صورت می گیرد.

مطالب پیشنهادی:

ماساژ درمانی و انواع آن

علل صافی کف پا

ملاک های انتخاب کفش مناسب پیاده‌روی

فیزیوتراپی دیسک گردن
Scroll to top