طب سوزنی چیست ؟

طب سوزنی چیست ؟


تاریخچه طب سوزنی چیست ؟ به حدود 2000 سال قبل بر میگردد. درمان طب سوزنی در علم روز دنيا جايگاه بسيار مهمي را خصوصا در درمان بيماری های اسكلتي و عضلاني باز كرده است و تحقيقات آينده نگر فراوان نشان دهنده موثر بودن اين روش مي باشد. علی رغم قدمت طولانی این روش هنوز برای عمده مردم این سوال مطرح است که طب سوزنی چیست و درچه بیماری هایی از آن استفاده می شود. استفاده از جريان الكتريكي (الكترو اكوپانكچر) و باز كردن نقاط ماشه اي فعال به كمك اين روش يك تكنيك بسيار مدرن جديد و موثر مي باشد كه طب سوزنی سنتي اضافه شده و با بلوك جريانهاي نخاعي و آزادسازي اندروفين ها (در جريانهاي كم فركانس) موجب درمان شگرف و بسيار موثر در بسیاری از بیماری ها می شود.

جالب است بدانید جریان های انرژی یا Q روزانه 50 بار در بدن ما دور می زنند ، و استاز انرژی در هر کدام از این کانال ها و مسیرها موجب ایجاد بیماری در بدن ما می شود.حالا ما با کمک طب سوزنی این انرژی را بدنمان به حرکت در می آوریم و موجب بهبود شرف و دراماتیک در بیماری ها می شویم . زدن سوزن در نقطه خاص و درمانی یک نکته مهم در طب سوزنی است. اگر سوزن در مسیر کانال مناسب نخورد به انرژی به حرکت در نمی آید و نتیجه بخش نخواهد بود‌و این موجب تفاوت اثرات طب سوزنی توسط متخصصین مختلف خواهد شد.

فواید طب سوزنی چیست؟

مزيت اصلي طب سوزنی بي ضرر و بي خطر بودن آن درتمام گروههاي سني و در تمام بيماريها مي باشد.

مهمترین خواص طب سوزنی این است که شما بدون انکه خطرات روش های تهاجمی را تحمل کنید با یک روش بی ضرر و بی خطر و امتحان شده و مورد تایید انجمن طب سوزنی می توانید با کمترین میزان استفاده از دارو و به کمک طب سوزنی مدرن و علمی از بسیاری از بیماری ها رهایی پیدا کنید.

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان | طب سوزنی چیست ؟

متخصص طب سوزنی و کلینیک طب سوزنی

امروزه طب سوزنی به صورت یک علم تخصصی درآمده و پزشکان دوره دیده در داخل و خارج کشور که دارای مدرک و مجوز انجام این روش هستند می توانند طب سوزنی را انجام دهند و بیماران آنها را تحت عنوان دکتر طب سوزنی می شناسند. متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی در دوره تخصصی با روش های طب سوزنی در کنترل و درمان درد های دیسک کمر و گردن و درمان آرتروز زانو آشنا می شوند و از روش های مدرن و غربی طب سوزنی جهت درمان بیماران اسکلتی _عضلانی استفاده می کنند


دکتر مهدی احمدی

دکتر سمیرا عشاقی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

جهت مشاهده صفحه اینستاگرام طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان کلیک کنید.


بیشتر بخوانید :

دیسک کمر چیست ؟

 عوامل ایجاد دیسک کمر

راههای تشخیص دیسک کمر

آرتروز زانو چیست ؟

علت آرتروز زانو و ساییدگی زانو

علائم آرتروز زانو

طب سوزنی چیست ؟
Scroll to top