شکستگی ستون فقرات

روشهای تشخیص و درمان شکستگی ستون فقرات | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

بررسی روشهای تشخیص و درمان شکستگی ستون فقرات

این مشکل بر اثر سقوط از ارتفاع یا تصادفات اتفاق می‌افتد در واقع یا نیروی وارد شده به مهره ها باید زیاد باشد. (مانند تصادفات) و یا ساختمان مهره ضعیف باشد که با نیروهای نه چندان قوی دچار آسیب شود (مانند پوکی استخوان ، یا بعضی سرطان ها ) در این حالت ها با حرکات ساده مانند حتی عطسه و سرفه نیز ممکن است شکستگی اتفاق بیفتد. قصد داریم تا در این مطلب از سایت متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان روشهای تشخیص و درمان شکستگی ستون فقرات را مورد بررسی قرار می دهیم.

شکستگی های ستون فقرات شیوع نسبتاً بالایی دارد حتی بیشتر از شکستگی های لگن و ران اتفاق می‌افتد. این مشکل به خصوص در خانم های بالای ۵۰ سال بعد از یائسگی دچار پوکی استخوان شدند شروع بالایی دارد.

نشانه های شکستگی ستون فقرات

علامت اصلی درد است درد تیزی که با فشار در منطقه درگیر احساس می شود.

روش تشخیص شکستگی ستون فقرات

در بسیاری از عکس‌های رادیولوژی ساده شکستگی دیده می شود. اما به طور کاملاً دقیق سی تی اسکن و ام آر آی شکستگی را نشان میدهند.

تشخیص و درمان علل سرخوردگی مهره ها | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

راه های درمان شکستگی ستون فقرات

لازم به ذکر است که این شکستگی ها حتماً باید درمان شوند. زیرا در صورت عدم درمان موجب افزایش انحنای ستون فقرات گوژپشتی و فشار به مفاصل فاست شده که دردهای ناتوان کننده ای را به وجود خواهد آورد.

رادیوفرکوئنسی فاست ها

از این اینترونشن ها جهت رادیوفرکوئنسی مفاصل فاست مهره ای و بلوک و مهار کردن فعالیت اعصاب صرفا حسی مفاصل استفاده کرده که در نتیجه آن ها هم موجب کنترل درد ها می شوند و در این زمینه بسیار سودمند هستند.

 صفحه اینستاگرام متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

کمربند طبی

کمربند طبی موجب پایداری ستون فقرات شده و از فشار بیش از حد به مفاصل جلوگیری کرده و درد را کنترل می‌کند.

کایفو پلاستی

عمل کایفو پلاستی به صورت بسته داخل مهره شکسته شده ماده ای خمیر مانند به اسم سیمان تزریق می شود که موجب میشود مهره روی هم خوابیده باز شده و به آناتومی طبیعی خود نزدیک شود و به این نتیجه درد ها کنترل شوند.

همچنین جهت تکمیل و ادامه درمان هم می توان از اقدامات توانبخشی ستون فقرات استفاده کرد.


مطالب پیشنهادی:

پی آر پی (پلاسمای غنی از پلاکت)

پارگی مینیسک زانو

تشخیص و درمان دردهای عصبی زانو

شکستگی ستون فقرات
Scroll to top