درمان سوزش زانو

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان | درمان سوزش زانو

درمان سوزش زانو

درمان سوزش زانو بر اساس علت آسیب‌دیدگی و سوزش انجام می‌شود .بعدازاینکه متخصص علت سوزش زانو را تشخیص داد بر اساس تشخیص خود به شما درمان‌های مختلفی را توصیه می‌کند.برای مثال برای درمان سوزش زانو که بر اثر وارد شدن ضربه به زانو در حین انجام فعالیت ورزشی ایجاد شده است استفاده از یخ، استراحت، ثابت نگه‌داشتن مفصل(استفاده از بریس ها) بسیار مؤثر است. کشیده شدن و رگ به رگ شدن مفصل با گذشت زمان خودبه‌خود بهبود میابد اما آسیب‌های شدید مانند پارگی لیگامنت و غضروف (پارگی مینیسک) برای بهبودی به مراقبت و فیزیوتراپی نیاز دارد.

برای سوزش و گزگز زانو که براثر استفاده بیش‌ازحد از مفصل ایجاد شده است استراحت بهترین روش است هم‌چنین در مواردی که کشکک زانو دچار اختلال شده باشد پزشک استفاده از بریس را برای محافظت از مفصل توصیه می‌کند. اگر ناحیه آسیب‌دیده دچار التهاب باشد مصرف داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن و آسپیرین می‌تواند التهابات را کاهش دهد.

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان | درمان سوزش زانو

برای درمان سوزش زانو بر اثر بیماری آرتروز ، انجام تمرینات سبک، فیزیوتراپی و تزریق اوزون و پی آر پی زانو می‌تواند بهترین راه‌حل باشد. همچنین پزشک پوشیدن بریس را به بیماران توصیه می‌کند استفاده از بریس باعث انتقال فشار از ناحیه آسیب‌دیده به ناحیه سالم می‌شود ناحیه قدرتمند و سالم سوزش را به حداقل می‌رساند. استفاده از این درمان‌ها به میزان زیادی بستگی به محل ایجاد سوزش دارد که آیا این سوزش در پشت زانو، کشکک زانو، کنار زانو یا در همه زانو رخ می‌دهد. مجدداً یادآوری می‌شود که قبل از انجام هرگونه درمان با پزشک مشورت کنید.

درمان با استفاده از جراحی

جراحی در صورتی توصیه می‌شود که درد شدید یا مشکل حرکتی داشته باشید. عمل جابجایی زانو در مواردی که روش‌های درمانی به اندازه کافی یاری‌رسان نبوده‌اند، باعث کاهش قابل‌توجه درد می‌شوند.

 


دکتر مهدی احمدی

دکتر سمیرا عشاقی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

جهت مشاهده صفحه اینستاگرام طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان کلیک کنید.


بیشتر بخوانید :

دیسک کمر چیست ؟

 عوامل ایجاد دیسک کمر

طب سوزنی در آرتروز زانو

طب سوزنی برای میگرن

تشخیص و درمان انحراف ستون فقرات

درمان رگ به رگ شدن مچ دست

عواقب و عوارض سوزش زانو چیست

درمان سوزش زانو
Scroll to top