درمان دیسک کمر به کمک انواع ماساژ

درمان دیسک کمر به کمک انواع ماساژ | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

بررسی درمان دیسک کمر به کمک انواع ماساژ

ماساژ هم به عنوان یک روش غیرتهاجمی درمانی در کنار سایر روش‌های درمانی برای درمان انواع دردهای کمر و گردن و سایر دردهای اسکلتی عضلانی استفاده می‌شود. همانند سایر روش‌ها این درمان نیز نیاز به تکرار در فواصل منظمی دارد. در این مطلب از سایت متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان به مطالعه و بررسی درمان دیسک کمر به کمک انواع ماساژ خواهیم پرداخت.

فواید کلی انواع ماساژ شامل موارد زیر است:

  • بهبود گردش خون
  • شل شدن عضله‌ها و بهبود دامنه حرکتی
  • افزایش میزان اندورفین

این مطلب را نیز بخوانید : درمان دیسک کمر با کمک آب درمانی

انواع مختلفی از ماساژ وجود دارند که شامل موارد زیر است:

  • ماساژ سوئدی یا ماساژ ریلکس کردن
  • ماساژ عمیق بافت
  • ماساژ نقطه ای
  • ماساژ با سنگ داغ
  • شیاتسو

ماساژ سوئدی یا ماساژ ریلکس کردن

ماساژ سوئدی اصطلاحی است که برای توضیح مجموعه‌ای از تکنیک‌های ماساژ درمانی شامل انواع حرکات فشاری، کشتی، لرزشی، ضربه‌ای و دورانی است. در این نوع ماساژ کل بدن ماساژ داده می‌شود و بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.

می‌توان در ماساژ سوئدی از کمپرس گرم یا سرد و تمرینات کششی استفاده کرد تا فرایند درمان میسر شود. این نوع ماساژ می‌تواند در کاهش گرفتگی عضلات و کاهش احساس استرس و ناراحتی که ممکن است به گردن درد، درد شانه، کمر درد و … به شما اضافه شود، موثر و مفید می‌باشد.

درمان دیسک کمر به کمک انواع ماساژ | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

ماساژ عمیق بافت

ماساژ عمیق بافت می‌تواند برای کاهش گرفتگی از عضلات موجود در سطح عمیق‌تر بدن و از بین بردن چسبندگی های عمقی عضلات و لیگامان‌ها مورد استفاده قرار گیرد. هنگام استفاده از ماساژ عمیق بافت، فشار عمیق‌تر بر لایه‌های عضلانی وارد می‌شود. و تمرکز بر آزادسازی نقاط به هم گره خورده یا تریگر پوینت‌ها یا بافت‌های آسیب دیده می‌باشد.

ماساژ نقطه ای

در این روش ماساژ درمانی از یک فشار ثابت و یکنواخت برای آزاد سازی اسپاسم عضلات بدن و بهبود گردش خون به نواحی نیازمند درمان (کمر، گردن، پا، شانه و …) استفاده می‌شود. معمولاً نقاط یا گره‌های خاص (تریگرپوینت) ایجاد شده در عضلات باعث ایجاد درد می‌شود و به همین خاطر در این روش سعی می‌شود این نقاط آزاد شده و از هم باز شوند.

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان را در ایسنتاگرام دنبال کنید

ماساژ با سنگ داغ

در این روش از سنگ‌های گرم شده برای افزایش گردش خون و ریلکس کردن عضلات استفاده می‌شود. کاهش تنش عضلانی، بهبود جریان خون، کاهش درد، تقویت آرامش، از بین بردن استرس از فواید این نوع ماساژ است.

شیاتسو

این روش ماساژ درمانی یک نوع از ماساژ ژاپنی است که در آن ماساژ دهنده از وزن بدن خود برای وارد کردن فشار تدریجی به نقاطی از بدن که در طب چینی مهم هستند، استفاده می‌کند. در این حالت فیزیوتراپیست با لمس کردن یا مالش دادن شبکه رگ‌های بدن که منبع جریان انرژی هستند (مریدین‌ها)، احساس بهتری با ایجاد جریان انرژی در بدن بیمار به وجود می‌آورد.

 


مطالب پیشنهادی:

مهم ترین علل نامناسب بودن وضعیت بدنی

علت و عوارض انواع بیماری ام اس چیست؟

علل اهمیت فیزیوتراپی بعد سکته مغزی

درمان دیسک کمر به کمک انواع ماساژ
Scroll to top