جوراب واریس راه‌حل مؤثر درمان واریس

جوراب واریس راه‌حل مؤثر درمان واریس | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

جوراب واریس یک راه‌حل مؤثر برای درمان بیماری واریس

جوراب واریس یک راه‌حل مؤثر برای درمان علائم بیماری واریس و رگ های عنکبوتی است. جوراب ها با بالا بردن گردش خون در پاها به بازگشت خون به سمت قلب کمک می‌کنند.

جوراب واریس راه‌حل مؤثر درمان واریس | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

ساختار جوراب‌های واریس به صورت پله‌پله‌ای است به این معنا که نیروی فشرده‌کنندگی آن‌ها از پایین به سمت بالا کاسته می‌شود. با تنگ‌تر بودن جوراب‌ها در قسمت قوزک پا و کاسته شدن از تنگی آن به سمت بالا، جریان خون از پایین پاها به سمت بالا هدایت می‌شود.

همچنین این جوراب‌ها باعث وارد آمدن فشار بر روی رگ‌ها و تسهیل جریان خون در آن‌ها می‌شود. این کار باعث بالا رفتن سرعت جریان خون می‌شود. این دو اثر با کمک یکدیگر باعث می‌شود که جریان خون از پاها به سمت قلب تسهیل گردد. این کار باعث روان شدن خون تازه دارای اکسیژن از قلب در سرخرگ‌ها شده و جایگزین خون‌های قدیمی می‌گردد.

جوراب واریس به بدن کمک می‌کند تا خون را در خلاف جهت جاذبه زمین به سمت قلب حرکت دهد. با این کار بازگشت خون به سمت پایین در رگ‌ها مشکل می‌شود و این کار امکان ایجاد رگ‌های واریسی را کم می‌کند.

جوراب واریس با وارد آوردن فشار به پوست، باعث جلوگیری از انبساط رگ‌های نزدیک به سطح پوست می‌شود. این کار احتمال کشش خون و برآمده شدن رگهای خونی را از بین می‌برد. ​لازم است بدانید جوراب واریس توانایی معالجه یا از بین بردن رگ‌های واریس را ندارد بلکه باعث کاهش علائم، اثرات و شدت آنها می‌شود.

علت استفاده از این جورابها یکی از موارد زیر می باشد :

  • خستگی پا هنگام ایستادن
  • واریس خفیف تا شدید
  • پس از درمان واریس
  • جلوگیری از ایجاد لخته در وریدهای پا
    .
    به این منظور میتوان از جورابهای متفاوتی استفاده کرد که تفاوتشان در میزان فشاری که به پا وارد میکنند و ناحیه ای از پا را که تحت پوشش دارند، میباشد ✅ کلاس ۱-۲-۳ میزان فشار بیشتری را به ترتیب به پا وارد میکنند اگر مشکل بیماری شما جدی نیست و صرفا برای خستگی پا استفاده میکنید، میتوانید از کلاس ۱ استفاده کنید. برای بیشتر مواردِ بیماری واریس، کلاس ۲ و برای واریسهای شدید و جلوگیری از ایجاد لخته میتوان از کلاس ۳ استفاده کرد.
    همچنین جوراب ها به ۳ مدل زیر زانو، تا بالای ران و جوراب شلواری تقسیم میشوند که بسته به اینکه ضایعات محدود به زیر زانو باشد یا اینکه ران ها هم درگیر شده باشند، میتوانید از این مدل ها استفاده کرد

زمان استفاده :

هنگام کار و ایستادن سرپا در بیشتر زمان ها بجز هنگام خواب

 


دکتر مهدی احمدی

دکتر سمیرا عشاقی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

جهت مشاهده صفحه اینستاگرام طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان کلیک کنید.


بیشتر بخوانید :

دیسک کمر چیست ؟

 عوامل ایجاد دیسک کمر

طب سوزنی در آرتروز زانو

تشخیص و درمان انحراف ستون فقرات

درمان درد استخوان دنبالچه

تشخیص و درمان ورم پشت زانو (کیست بیکر)

 

جوراب واریس راه‌حل مؤثر درمان واریس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top