تشخیص و درمان سردرد در کودکان

تشخیص و درمان سردرد | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

روش های تشخیص و درمان سردرد در کودکان

در این بخش از سایت متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان به بررسی روش های تشخیص و درمان سردرد در کودکان می پردازیم تا پایان همراه ما باشید.

چگونه سر درد کودکان تشخیص داده می‌شود؟

سر درد معمولا نشانه یک امر جدی نیست. اما می‌تواند برای کودک دردناک و سخت باشد و زندگی را دشوار کند. پزشک کودک را معاینه می‌کند و درباره سردردها، از جمله نوع درد، تعداد دفعات بروز آنها، و یا مواردی که باعث بهتر یا بدتر شدن آنها شود، سوالاتی می‌پرسد. معمولا پزشک می‌تواند براساس این اطلاعات تشخیص دهد.

بعضی اوقات، برای کسب اطلاعات بیشتر، به سی تی اسکن یا MRI نیاز دارند. این آزمایشات تصویربرداری تصاویر مفصلی از مغز ایجاد می‌کند که می‌تواند هر منطقه مشکلی را که می‌تواند باعث سردرد شود را نشان دهد.

درمان سردرد در کودکان

پزشک ممکن است درمان‌های مختلفی را برای سردرد توصیه کند. بهترین نوع درمان برای کودک به نوع سردرد، تعداد دفعات بروز، علت آن و سن کودک بستگی خواهد داشت.
برخی از گزینه‌هایی که پزشک ممکن است پیشنهاد کند شامل موارد زیر است:

  • پیگیری علائم
  • مدیریت استرس
  • ماساژ
  • داروها
پیگیری علائم

یک دفترچه یادداشت سردرد داشته باشید تا مواردی را که باعث سر درد کودک می‌شوند مانند کمبود خواب، غذا نخوردن در زمان‌های معین، برخی غذاها، کافئین، محیط یا استرس یادداشت کنید.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر مهدی احمدی و سمیرا عشاقی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان کلیک کنید.

تشخیص و درمان سردرد | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

مدیریت استرس

با کمک روانشناس می‌توان کمک کرد تا راه‌هایی برای مقابله با مواردی که باعث استرس شده است را پیدا کرد. هم برای سردردهای میگرنی و هم تنشی، مهم است که علت استرس تشخیص داده شود و سپس درمان انجام شود.

ماساژ

هنگامی که توسط یک متخصص آموزش دیده همراه با یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم انجام شود، می‌تواند به کودک کمک کند تا آرام شود و همچنین می‌تواند تنش عضلانی را که باعث سردرد شده را کاهش دهد.

داروها

بسیاری از داروهایی که سردرد بزرگسالان را درمان می‌کنند در دوزهای کمتری برای درمان سردرد در کودکان و نوجوانان مناسب هستند. برخی از داروها علائم را در هنگام سردرد درمان می‌کنند و برخی دیگر به جلوگیری از سردردهای آینده کمک می‌کنند.


بیشتر بدانید:

علائم ALS یا اسکلروز جانبی آمیوتروفیک چیست؟

علت ابتلا و انواع ALS

علل اختلاف میان طول پاها

سردرد در کودکان | علل و علائم

تشخیص و درمان سردرد در کودکان
Scroll to top