تشخیص و درمان درد کشاله ران

تشخیص و درمان درد کشاله ران | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

آشنایی با روشهای تشخیص و درمان درد کشاله ران

اکثر افراد مبتلا به درد کشاله ران نیاز به مراقبت پزشکی ندارد؛ اما اگر درد شدید و طولانی و همراه با تب یا تورم باشد باید به پزشک مراجعه کنید. در ادامه این مقاله از سایت متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان شما را با روشهای تشخیص و درمان درد کشاله ران آشنا می کنیم.

روشهای تشخیص درد کشاله ران

این علائم ممکن است نشان دهنده‎ وضعیت جدی‎تری باشند. پزشک علائم شما را بررسی می‎کند و از شما درباره فعالیت‎های اخیرتان سوال می‎کند. این اطلاعات برای تشخیص مشکل به پزشک کمک می‎کنند؛ و در صورت لزوم برای شما معاینه فیزیکی ناحیه کشاله ران را همراه با سایر آزمایشات انجام می‎دهند.

تست فتق

پزشک یک انگشت را داخل بیضه (کیسه‎ای که بیضه ها را در برمی‎گیرد) وارد می‎کند و از شما میخواهد که سرفه بزنید. سرفه فشار داخل شکم را افزایش می‎دهد و روده های شما را به داخل دهانه فتق فشار می‎دهد.

مطالعه بیشتر : روشهای درمان پارگی منیسک

سونوگرافی

اشعه ایکس و سونوگرافی می‎تواند به پزشک شما کمک کند تا تشخیص دهد که آیا شکستگی استخوان، توده بیضه یا کیست تخمدان باعث درد شکاله ران می‎شود یا خیر.

شمارش کامل خون (CBC)

این نوع آزمایش خون می‎تواند به تشخیص وجود عفونت کمک کند.

 

انواع درمان درد کشاله ران

درمان درد کشاله ران به علت اصلی آن بستگی دارد. شما اغلب می‎توانید دردهای جزئی را در خانه درمان کنید اما درد شدیدتر ممکن است به درمان پزشکی نیاز داشته باشد.

راه های درمان آسیب همسترینگ | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

درمان خانگی

اگر درد کشاله ران در اثر یک فشار ایجاد شده باشد احتمالا درمان خانگی بهترین گزینه برای شما است. استراحت دو تا سه هفته ای بدون فعالیت بدنی باعث می‎شود که درد شما به طور طبیعی بهبود یاید.

برای کنترل درد و ناراحتی می‎توانید داروهای ضد درد مثل استامینوفن (تیلنول) مصرف کنید. همچنین استاده از کمپرس یخ، چند بار در روز و هر بار به مدت بیست دقیقه می‎تواند موثر باشد.

درمان پزشکی

اگر دلیل درد کشاله ران شکستگی یا ترک استخوان باشد ممکن است برای درمان آن نیاز به جراحی داشته باشید. همچنین اگر علت اصلی علائم شما فتق کشاله ران باشد نیاز به جراحی دارید.

اگر روش‎های مراقبت در منزل برای مشکل شما موثر نباشد ممکن است پزشک برایتان دارو تحویز کند تا التهاب را کاهش دهد و باعث تسکین علائم شما شود. اگر این کار هم موثر نباشد ممکن است به شما توصیه کنند که به یک فیزیوتراپیست مراجعه کنید.

صفحه اینستاگرام متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

نکات پیشگیری از درد کشاله ران

کشیدگی کشاله ران می‎تواند درناک باشد و مانع انجام دادن فعالیت‎های مورد علاقه تان شود. اما راه هایی برای پیشگیری از کشیدگی کشاله ران وجود دارد:

  • شدت تمرین خود را به آرامی افزایش دهید
  • کفش‎های راحتی بپوشید تا تکیه گاه خوبی داشته باشید
  • اگر هنگام ورزش در کشاله ران یا داخل ران احساس درد یا کشیدگی کردید ورزش را متوقف کنید
  • برای تقویت عضلات ران به طور منظم ورزش کنید به خصوص اگر قبلا کشاله ران شما دچار کشیدگی شده
  • درمورد سایر کارهایی که می‎توانید برای کاهش احتمال کشیدگی کشاله ران انجام دهید با پزشکتان مشورت کنید.
  • قبل از هر گونه فعالیت بدنی، پاها و عضلات کشاله ران را گرم کنید. دویدن آهسته یا فعالیت‎های دیگر برای بالا بردن دمای بدن احتمال کشیدگی عضلات را کاهش می‎دهند.

 


مطالب پیشنهادی:

پاسخ به سوالات رایج آب آوردن زانو

روش های پیشگیری و درمان خشکی کمر

پارگی منیسک زانو | علل، علائم و روش های تشخیص

تشخیص و درمان درد کشاله ران
Scroll to top