بهترین روش خوابیدن برای رفع کمردرد

بهترین روش خوابیدن برای رفع کمردرد | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

بهترین روش خوابیدن برای رفع کمردرد

بهترین روش خوابیدن برای رفع کمردرد چگونه است؟

خوابیدن به پهلو و با خم شدن جزئی در زانو، بهترین روش خوابیدن برای رفع کمردرد است. خم نگه داشتن زانوها به تعادل بدن کمک می‌کند و فشار بر ستون فقرات کمری را کاهش می‌دهد. بسیاری از افراد با قرار دادن یک بالش کوچک بین زانوها برای راحتی بیشتر در این موقعیت استفاده می‌کنند.

متأسفانه، بسیاری از افرادی که به خوابیدن به پشت و شکم عادت دارند، به سختی می‌توانند موقعیت خواب خود را تغییر دهند.

با این وجود، آنها می‌توانند اقداماتی را برای کاهش فشار بر کمر خود انجام دهند:

  • افراد پشت خواب: می‌توانند بالشی را زیر زانوها، پاها و یا کمر قرار دهند تا از منحنی طبیعی ستون فقرات پشتیبانی کرده و فشار کمر را به حداقل برساند.
  • افرادی که بر روی شکم می‌خوابند: باید فقط یک بالش نازک برای زیر سر خود انتخاب کنند و یک بالش حمایتی زیر باسن و شکم خود قرار دهند. این کار باعث می‌شود که قسمت تحتانی کمر به شکل U فرو نرود که ستون فقرات را از قرارگیری در یک راستا خارج کند.

برخی از افراد مبتلا به کمردرد از تخت قابل تنظیم استفاده می‌کنند که باعث می‌شود قسمت بالایی یا پایینی تشک را به گونه‌ای بالا ببرند که تنش را در قسمت پایین کمر کاهش دهد.

بهترین روش خوابیدن برای رفع کمردرد | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی احمدی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

آیا تشک شما می‌تواند باعث کمردرد شود؟

از آنجا که تشک یک وسیله اصلی برای حمایت از بدن در هنگام خواب است، تشک می‌تواند نقش مهمی‌در پیشگیری یا کاهش کمردرد داشته باشد.
تراز صحیح ستون فقرات به تشکی نیاز دارد که در وضعیت خوبی قرار داشته باشد و بیش از حد دچار افتادگی نشود. تحقیقات از استفاده از تشک سفت متوسط ​​برای مقابله با کمردرد حمایت می‌کند، اگرچه مناسب‌ترین سفتی می‌تواند بر اساس وزن، شکل بدن، موقعیت خواب و ترجیحات راحتی فردی متفاوت باشد.


مطالعه بیشتر:

چگونه با کمردرد بهتر بخوابیم؟

پیشگیری از کمردرد در پایین ستون فقرات

بهترین روش خوابیدن برای رفع کمردرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top