انحراف مچ پا در کودکان

انحراف مچ پا در کودکان | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

بررسی انحراف مچ پا به داخل در کودکان

انحراف مچ پا به داخل در کودکان می تواند سبب درد در پاهای آنها شود. به این صورت که راستای مفاصل به علت چرخش بیش از حد مچ پا به هم می خورد؛ این به هم خوردگی راستای مفاصل، برای فرد ایجاد درد می کند. این موضوع حتی می تواند به زانو و قوزک های پا آسیب برساند. چرخش بیش از اندازه مچ پا به هنگام راه رفتن، حتی سبب ایجاد درد و اختلال در قسمت پایین کمر می گردد. بدیهی است که این اختلال مانند هر اختلال دیگری دلایل خاص خود را دارد. و ما در این بخش از سایت متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان به بررسی انحراف مچ پا در کودکان و مشکلات ناشی از آن می پردازیم.

علت انحراف مچ پا در کودکان

دلیل وجود انحراف مچ پا به داخل در کودکان مهم و قابل بحث است. آدمی تا هنگامی که دلیل مشکل خود را نداند نمی تواند در جهت رفع آن اقدام نماید. هنگامی که استخوان قوزک روی استخوان پاشنه پایداری نداشته باشد، مچ پا بی از اندازه می چرخد. این موضوع سبب انحراف مچ پا به داخل می شود. همانطور که مشخص است اغلب علت این عارضه، مادرزادی می باشد. اگر قوس کف پا کم باشد فرد دچار این اختلال و انحراف مچ پا می شود. جالب است بدانید که عده ای هستند که قوس کف پای آنها طبیعی است، اما با این حال به اختلال چرخش مچ پا دچار هستند.

تشخیص علل و درمان داغی کف پا | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

بررسی مشکلات انحراف مچ پا

انحراف مچ پا به داخل در کودکان می تواند سبب بروز مشکلات و اختلالات فراوان شود. اگر راستای استخوان قوزک از دست برود، مچ پا انحراف پیدا می کند؛ این انحراف سبب چرخش شدید مچ پا می گردد. در طی زمان استخوان های پا از یکدیگر باز می شوند. به دنبال این موضوع، بافت های نرمی که داخل پا وجود دارد بیش از حد معمول کشیده می شوند؛ همه این موارد می توانند سبب ایجاد اختلال در پای کودک شوند. بدیهی است که این انحراف دارای معضلات و مشکلات گوناگون است. خوب است که به این معضلات توجه لازم و کافی داشته باشید.

برخی از مشکلات انحراف مچ پا به داخل در کودکان:

  • ایجاد درد در فاسئیت پلانتار و پاشنه پا.
  • انگشت ها حالت چکشی پیدا می کنند.
  • فاسئیت پلانتار دچار آسیب دیدگی می شود.
  • این موضوع بر روی بانیون ها نیز تاثیر گذار است.
  • شست پای افراد محدودیت حرکتی پیدا می کند.
  • ایجاد دردهای قدامی پا و دردهای جسمی طاقت فرسا.
  • در عملکرد تاندون تیبیال خلفی اختلالاتی به وجود می آورد.
  • اعصابی که در قسمت قوزک پا، مچ پا، نوروپاتی و نوروما وجود دارند فشرده می شوند.

صفحه اینستاگرام متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

با توجه به تمام موارد ذکر شده دانستید که این انحراف مچ پا به داخل در کودکان بسیار قابل اهمیت است. درست نیست که آن را ندیده بگیرید. چرخش پا بر روی تمامی مفاصل پا تاثیر دارد و از آن بدتر این است که بر روی کمر نیز اثر گذار است. هنگامی که مچ پا به داخل بچرخد سبب می شود که قوزک جابه جا شود. این جابجایی قوزک، عامل ایجاد معضلات گسترده ای می شود. خوب است که در صورت مشاهده هر نوع مشکلی به پزشک مربوطه مراجع نمایید. درمان به موقع اختلالات و انحرافات برای شما بسیار سودمند خواهد بود. به همین خاطر توجه به آنها نکته مهمی است.

 


مطالب پیشنهادی:

علل صافی کف پا

ملاک های انتخاب کفش مناسب پیاده‌روی

فیزیوتراپی دیسک گردن

انحراف مچ پا در کودکان
Scroll to top