آیا تزریق ژل برای آرتروز پیشرفته موثر است؟

آیا تزریق ژل برای آرتروز پیشرفته موثر است؟ | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

آیا تزریق ژل برای آرتروز پیشرفته موثر است؟

آیا تزریق ژل برای درمان آرتروز زانو همیشه موثر است؟

تزریق ژل برای درمان آرتروز در بسیاری از موارد می تواند موثر باشد، اما در صورتی که آرتروز در مراحل اولیه باشد، این روش کاربرد دارد. در مواردی که آرتروز زانو پیشرفته است و بخش زیادی از زانو را درگیر کرده است، نمی توان با تزریق ژل به کاهش درد کمک کرد. در این موارد نیاز است که از روش های دیگر درمان آرتروز زانو برای بهبود زانوی آسیب دیده استفاده کرد.

از جمله راهکارهای مختلف می توان به تعویض بخشی از مفصل زانو یا عمل کامل تعویض مفصل زانو اشاره کرد. این جراحی می تواند به صورت آرتروسکوپی یا عمل جراحی باز انجام شود. با آرتروسکوپی تنها برش کوچکی روی زانو ایجاد می شود و عمل تعویض مفصل زانو انجام می گیرد. ولی در جراحی کامل برش بزرگی معمولاً روی زانو ایجاد می شود و عمل تعویض مفصل انجام می گیرد.

آیا تزریق ژل برای آرتروز پیشرفته موثر است؟

تزریق ژل برای درمان آرتروز زانو به شرایط بیمار و مرحله پیشرفت بیماری بستگی دارد. معمولا از این روش برای آرتروزهای خفیف به منظور کاهش درد استفاده شده و برای افراد کاندید عمل جراحی موثر نخواهد بود. اما در برخی موارد که نیاز به تاخیر در عمل جراحی است، از این روش یا درمان های مشابه استفاده می شود.

به طورکلی، برای انجام جراحی زانو به موارد مختلفی باید توجه شود تا مشکلی برای فرد ایجاد نشود. از جمله این موارد می توان به سن بیمار، وضعیت و سلامت بدنی، بیماری های زمینه ای مانند دیابت و فشار خون، وزن بیمار و موارد دیگر اشاره کرد.

آیا تزریق ژل برای آرتروز پیشرفته موثر است؟ | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی احمدی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

در برخی موارد توصیه می شود که قبل از جراحی بیمار وزن خود را پایین بیاورد و مشکلات زمینه ای مانند دیابت و یا کم خونی برطرف شود و سپس برای جراحی اقدام گردد. این موارد اهمیت بسیار بالایی دارند. فردی که اضافه وزن بالایی دارد، بعد از جراحی به مراتب بیشتر تحت فشار قرار می گیرد و درد می برد.

همچنین، فردی که کم خونی دارد احتمال دارد بعد از عمل به دلیل خونریزی های مکرر نیاز به دریافت خون داشته باشد. به همین دلیل لازم است که تا رفع این مسائل جراحی به تعویق بیفتد. در این مدت زمان می توان از روش های غیر جراحی برای درمان آرتروز مانند تزریق ژل یا روش های مشابه مانند تزریق پی آر پی استفاده کرد.


مطالب پیشنهادی:

روند تزریق ژل برای آرتروز زانو

تزریق ژل برای درمان آرتروز زانو

آیا تزریق ژل برای آرتروز پیشرفته موثر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top