راه های درمان برای گرفتگی گردن

راه های درمان برای گرفتگی گردن | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

بررسی راه های درمان برای گرفتگی گردن

در بخش قبل از سایت متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان به علل گرفتگی یا اسپاسم گردن پرداختیم در این نوشته راه های درمان برای گرفتگی گردن را مورد بررسی قرار می دهیم.

انجام حرکات کششی سبک:

حرکات کششی می تواند گرفتگی یا اسپاسم گردن را کاهش داده و تحرک بیشتری را فراهم کند. مناسب ترین روش این است که از یک متخصص اقداماتی را که می توان در برابر این مشکل انجام داد ، بیاموزیم.

انجام تمرینات سبک:

تمرینات سبک مانند پیاده روی باعث افزایش روند بهبود عضلات و افزایش نفوذ اکسیژن به بدن می شود. علاوه بر این ، باید در طول روند بهبود از تمرینات سنگین اجتناب شود.

داروی گرفتگی گردن:

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی که سبب کاهش التهاب می شود ، معمولاً اولین انتخاب برای گرفتگی و درد گردن است. داروهای بدون نسخه دارای خطرات ، عوارض جانبی احتمالی و اثر متقابل داروهستند. بنابراین قبل از مصرف هر دارویی باید با متخصص مشورت کنید.

متوکاربامول برای گرفتگی گردن:

  • بسته به شدت گرفتگی گردن ، دکتر متخصص گردن درد ممکن است داروهای شل کننده عضلانی مانند متوکاربامول را تجویز کند.
  • اگر گرفتگی گردن بسیار جدی باشد ، اگر به صورت مکرر عود کند ، متخصص بسته به علت اصلی ممکن است درمان های زیر را انجام دهد:

 

راه های درمان برای گرفتگی گردن | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

تزریق استروئید:

داروهای کورتیکواستروئیدی که عضلات را بی حس می کنند می توانند توسط متخصصان تزریق شوند.

جراحی گرفتگی گردن:

به ندرت می توان از روش های جراحی استفاده کرد. ممکن است گزینه ای برای از بین بردن فشرده سازی نخاع باشد.

موارد مفید برای گردن درد

تعدادی روش برای اسپاسم گردن وجود دارد که می توانید در خانه انجام دهید. برخی از آنها می توانند به صورت زیر ذکر شوند:

استراحت کردن:

مانند هر بافت ، بافت ماهیچه نیز برای بازسازی و بهبود نیاز به زمان دارد. بنابراین لازم است چند روز استراحت کنید تا بافت های آسیب دیده بهبود یابد. به ویژه ، باید دو روز اول از رانندگی اجتناب شود و فعالیت های بدنی طبیعی که گردن را مجبور می کند به تعویق بیفتد. با این حال ، از آنجا که هنگام استفاده نکردن یک عضله ضعیف می شود، مدت زمان استراحت نباید از چند روز تجاوز کند.

استفاده از کمپرس سرد یا گرم:

48-24 ساعت اول شدیدترین درد گرفتگی گردن است. استفاده از کمپرس سرد در این زمان باعث کاهش التهاب می شود ، در حالی که کمپرس گرم باعث تقویت جریان خون برای شل شدن عضلات می شود. شما می توانید هر دو روش را به صورت چرخشی استفاده کنید.

درمان فیزیکی:

تمرینات ورزشی مناسب برای گردن درد که توسط بهترین متخصص گردن درد تعیین می شود می تواند به کاهش درد کمک کند. درمان گرفتگی یا اسپاسم گردن با انجام ورزش های مناسب برای گردن، می تواند بهترین و آسان ترین روش درمان باشد.

تحریک عصب الکتریکی از راه پوست (TENS):

در این روش ، یک الکترود کوچک در نزدیکی ناحیه دردناک قرار می گیرد تا سیگنال های برقی کوچکی ارسال شود که درد را کاهش می دهد.

صفحه اینستاگرام متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان


مطالب پیشنهادی:

روش های درمانی تومورهای استخوانی

علل و علائم اسپاسم عضلانی چیست؟

علل و علائم گرفتگی یا اسپاسم گردن

راه های درمان برای گرفتگی گردن
Scroll to top