تشخیص و درمان اسپاسم عضلات

تشخیص و درمان اسپاسم عضلات | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

تشخیص و درمان اسپاسم عضلات

در نوشته ای که امروز در سایت متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان برای شما عزیزان آماده شده است. به بررسی روش های تشخیص و درمان اسپاسم عضلات خواهیم پرداخت.

تشخیص اسپاسم و گرفتگی عضلات:

به منظور تشخیص اسپاسم عضلات ، متخصص ممکن است درمورد شکایات خود از شما سؤال کند. متخصص شما ممکن است بداند که روزانه چه مقدار لیتر آب مصرف می کنید ، آیا ورزش می کنید و یا مشروبات الکلی مصرف می کنید.

ممکن است از شما بخواهد که آزمایش خون انجام دهید تا میزان پتاسیم و کلسیم خون شما اندازه گیری شود. با اندازه گیری فعالیت عضلات شما با الکترومیوگرافی می تواند وجود ناهنجاری در عضلات شما را تشخیص دهد. همچنین می تواند از میلوگرافی برای مشاهده وضعیت عضلات نخاع شما استفاده کند.

درمان اسپاسم و گرفتگی عضلات و 5 خوراکی مفید:

روش های مختلفی مانند دارو درمانی، ورزش و درمان فیزیکی می تواند در درمان اسپاسم عضلات ترجیح داده شود. مثلا در دارو درمانی از ایبوپروفن به عنوان قرص تسکین گرفتگی عضلات استفاده می شود. همچنین می توان با انجام اقدامات پیشگیرانه در برابر اسپاسم عضلات محافظت کرد. همچنین مصرف منیزیم ، کلسیم ، پتاسیم ، سدیم و ویتامین D می تواند بسیار موثر باشد.

تشخیص و درمان اسپاسم عضلات | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

روش های درمان اسپاسم عضلات :

درمان اسپاسم عضلانی با دارو:

اگر اسپاسم عضلانی مزمن و شدید شود . متخصص بسته به علت اصلی ممکن است تعدادی از داروها را تجویز کند. ممکن است لازم باشد از داروهای حاوی ایبوپروفن، شل کننده های عضلانی برای عضلات آسیب دیده استفاده کنید.

درمان گرفتگی با کمپرس گرم و سرد:

کمپرس گرم و گرم به عضلات سبب شل کنندگی و تسکین گرفتگی عضلات می شود. شما می توانید یک کیسه آب گرم را در قسمت درد قرار دهید و یا با کمک یک پارچه یا یخ سرد، شدت درد عضلات خود را تسکین دهید.

ورزش برای اسپاسم عضلات :

درمان فیزیکی نقش مهمی در درمان اسپاسم عضلات دارد. در این مرحله ، شما باید مرتباً حرکات توصیه شده توسط متخصص را انجام دهید.

یوگا ، پیلاتس و شنا: چند روش مؤثر دیگر وجود دارد که می توانید در درمان اسپاسم عضلات استفاده کنید. پس از یک فعالیت شنای 30 دقیقه ای 3-2 بار در هفته ، می توانید عضلات خود را تقویت کرده و شل کنید. کسانی که می خواهند از درد و انقباض در عضلات کمر و گردن خلاص شوند ، می توانند شنا کنند.

صفحه اینستاگرام متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان


مطالب پیشنهادی:

تشخیص و درمان دیسک گردن

علل و علائم اسپاسم عضلانی چیست؟

علائم دیسک گردن چیست؟

تشخیص و درمان اسپاسم عضلات
Scroll to top