تاثیر وزن بر زانو درد

تاثیر وزن بر زانو درد | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

تاثیر وزن بر زانو درد

عوارض چاقی

چاقی شما را در معرض لیست طولانی از بیماری‌های جدی از جمله دیابت و بیماری‌های قلبی‌عروقی قرار می‌دهد. همچنین خطر ابتلا به زانو درد، آرتروز و سایر اختلالات اسکلتی عضلانی زانو و لگن را افزایش می‌دهد. مشکلات مربوط به وزن در استخوان‌ها، ماهیچه‌ها و مفاصل به قدری رایج است که طبق گفته دانشگاه هاروارد، 33 درصد از تمام جراحی‌های تعویض مفصل بر روی افراد چاق انجام می‌شود.

رابطه نزدیک بین وزن و زانو درد واضح است. اضافه وزن به مفاصل تحمل‌کننده وزن در لگن، زانو و ستون فقرات فشار وارد می‌کند. هرچه مفاصل شما وزن بیشتری را تحمل کنند، سریع‌تر فرسوده شده و آسیب بیشتری می‌بینند. همه این‌ها منجر به درد ناتوان کننده‌ای می شود که توانایی شما را برای ایستادن یا حرکت آزادانه و راحت محدود می‌کند.

تاثیر وزن بر زانو درد | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان
 

صفحه اینستاگرام دکتر مهدی احمدی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

 

تاثیر وزن بر زانو درد

حتی اگر اضافه وزن دلیل زانو درد شما نباشد، حمل‌کردن مقدار اضافی چربی می‌تواند مشکل زانوهای شما را تشدید کند. بار روی مفاصل زانو چهار برابر وزن بدن شماست. بنابراین، اگر 80 کیلو وزن دارید، زانوهای شما 320 کیلو نیرو را هنگام ایستادن یا راه‌رفتن تحمل می‌کنند. این فشار می‌تواند با فعالیت‌هایی مانند بالا‌رفتن از پله‌ها، بالا رفتن از تپه یا چمباتمه‌زدن برای برداشتن چیزی از روی زمین افزایش یابد.

کاهش وزن می‌تواند کمک زیادی به برطرف شدن زانو درد بکند. به همین دلیل است که کم کردن حتی 5 کیلو می‌تواند به شکل مشهودی وضعیت شما را بهتر کند. 5 کیلو سبک‌تر بودن، به این معنا است که 20 کیلو وزن از روی زانوهای شما برداشته می‌شود.


مطالب پیشنهادی:

بیماریهای قابل درمان با طب سوزنی

طب سوزنی برای میگرن

تاثیر وزن بر زانو درد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top